Sıkça Sorulan Sorular

atölye 925 tasarımlarında temel teknik olarak kullanılan telkari, takı üretiminde kullanılan “tel” ve Farsçada örme anlamına gelen “kari “ kelimesinin birleşmesinden oluşmuştur. Yumuşak altın, gümüş veya bakırdan oluşan incecik tellerin, çeşitli desenler oluşturacak şekilde kıvrılarak, sarılarak veya örülerek, zarif görünümlü, dantele benzeyen ürünler oluşturulması tekniğidir. Bu teknik kullanılarak üretilen ürünler de telkari adını almaktadır. Telkari tekniğinin tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. En eski telkari çalışmaları M.Ö. 3000 yılının başlarında Mezopotamya ve Mısır’da yapılmıştır.

atölye 925 ürünleri, 925 ayar gümüş kullanılarak üretilmektedir. Özel olarak, telkari tekniği kullanılan kısımlarda dolgu teli olarak adlandırdığımız bölgeler ise gümüşün saf hali olan 1000 ayar has gümüştür. Ayrıca, bazı ürünlerimizde ek olarak doğal taşlar da kullanılmaktadır.

atölye 925 ürünleri, tamamen el yapımı olarak üretilmektedir. Özellikle telkari tekniği, doğası gereği herhangi bir kalıp, vb. yöntemle uygulanamayacağı için her bir üründe el emeğinin izleri vardır.

atölye 925 koleksiyonları, gerek model, gerek kullanım şekli olarak özgün tasarım ürünlerinden oluşmaktadır.   

Gümüş takınızın doğası gereği oluşacak olan kararmasını geciktirebilmek için nemli ortamlardan uzak tutmanızı; su, deniz suyu ve havuz suyu ile temasından mümkün olduğunca kaçınmanızı öneririz. Ürünün parfüm, deodorant, krem, vb. kozmetiklerle teması da kararmayı hızlandıracaktır, ürünü bu maddelerden mümkün olduğunca uzak tutmanız gerekmektedir. Ayrıca, kullanmadığınız zamanlarda ürünlerinizin hava ile temasını önlemek için kapalı kutularda saklamanızı öneririz.

Tüm sorularınız ve iletmek istediğiniz konular için bize info@atolye925.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm atölye 925 ürünleri gümüş kullanılarak hazırlanmaktadır ve prensip olarak ürün üzerine farklı renkte bir kaplama yapılmamaktadır. Bu nedenle kaplamanın aşınması gibi bir sorunla karşılaşılması mümkün değildir. Buna karşın gümüş, doğası gereği zaman içinde kararmaya maruz kalan bir madendir. Zamanla oluşan bu kararmanın temel nedeni doğada bulunan kükürt ve hidrojendir. Ayrıca, saf gümüşün işlenebilir hale getirebilmesi için içine katılan diğer madenler de bu kararmada rol oynar. Zamanla oluşan bu kararma kaçınılmazdır fakat gümüş parlatma yöntemleriyle ürünleriniz ilk günkü parlaklığına kolaylıkla ulaşabilir.

Siparişleriniz ile ilgili bilgileri atölye 925 hesabınız ile siteye giriş yaparak takip edebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa info@atolye925.com adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödenmemektedir. 250 TL altındaki alışverişler için ödeyeceğiniz kargo ücreti, satın alma işleminden hemen önce hesaplanarak size bilgi verilmektedir.
Kargonuza ait takip kodu size e-posta olarak gönderilecektir.

Satın aldığınız ürünü iade/değişim kurallarına uygun olarak iade edebilir/değiştirebilirsiniz. Konuyla ilgili tüm bilgiler “İade ve Değişim” bölümünde yer almaktadır.

@atolye925

Instagram Sayfamız

Bizi Instagram'da takip edin.